מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

עשיה חברתית

משנתו הראשונה, תומך יריד צבע טרי בעשייה אמנותית למען הקהילה – בניסיון לעורר מודעות, לשבור סטיגמות ולצמצם פערים חברתיים.

במהלך ירידי צבע טרי הקודמים, הפרויקטים הקהילתיים שלנו גייסו כ-2,900,000 ש"ח:

• 1,895,000 ש"ח עבור מלגות לנוער שוחר אמנות ממשפחות מעוטות יכולת.

• 160,000 ש"ח עבור תוכנית טיפול באמצעות אמנות לילדי פנימיות.

• 160,000 ש"ח עבור סדנאות אמנות לילדים חולי סרטן.

• 100,000 ש"ח עבור מימוש תוכנית הכשרת "מעצבים לעתיד".

• 120,000 ש"ח עבור פרויקט עיצובי המקדם סובלנות כלפי אנשים עם מוגבלויות.

• 500,000 ש"ח עבור פרסים ומלגות לאמנים, קרנות רכישה למוזיאונים ועוד.

פרויקט הגלויה הסודית הוא הפרויקט החברתי המוביל של צבע טרי. במסגרת הפרויקט, עבודות אמנות מקוריות בגודל גלויה – יצירותיהם של אמניות ואמנים בעלי שם, אמנים מבטיחים, מאיירים ומעצבים, סטודנטים לאמנות, איור ועיצוב, וגם תלמידי ביה”ס לאמנויות – מוצגות בעילום שם ונמכרות פיסית ואונליין כתרומה, במחיר אחיד של 190 ש”ח לגלויה. עם קבלת הגלויה מגלים הרוכשים האם על יצירת האמנות שתשמח מעתה את לבבם ושאותה רכשו במחיר תרומה סמלית, חתום יוצרת בעלת שם או יוצר צעיר ומבטיח? במהלך שנות הפרויקט, נמכרו כ-9,000 גלויות, ביניהן יצירות של האמנים הבינלאומיים ג’ייק ודינוס צ’פמן, חיים סטיינבך, ורון ארד, וגויסו כמיליון וחצי ש”ח לטובת מלגות ללימודי אמנות במסגרות שונות, עבור ילדים ממשפחות מעוטות יכולת.

ביריד צבע טרי 2021 מכרנו מעל 1,100 גלויות אשר הוצעו למכירה בשיתוף פעולה עם קמפוס אריסון לאמנויות – בית הספר לאמנויות, תל אביב. כל ההכנסות מהפרויקט הועברו במלואן כתרומה ייעודית להמשך קידום לימודי האמנות בבית הספר, ולתמיכה בתלמידים מעוטי יכולת הלומדים בו.

בזכות רוכשות ורוכשי הגלויות הצלחנו לגייס ב-2021 למעלה מ-210,000 ש”ח לטובת קידום לימודי האמנות בבית הספר ולתמיכה בתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת!

תוכלו לראות את הפרויקטים החברתיים הנוספים שהצגנו ביריד צבע טרי 2021, כאן.

בשנת 2020 הצגנו במהדורה המיוחדת שלנו גם את התערוכה Don't dis my ability – יוזמה משותפת של ארגון ג'וינט ישראל ויריד צבע טרי, שנועדה לנפץ סטיגמות לגבי אנשים עם מוגבלות. הפרויקט הפגיש אנשים עם מוגבלות עם סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל, לתהליך יצירתי משותף. בהנחיית זאב אנגלמאיר, אמן, אקטיביסט ומרצה במחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל, ואיתי רון גלבוע, אמן ובוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, חוו המשתתפים מרחב ייחודי של "ארטיביזם" המשלב בין אמנות ואקטיביזם.

 

ב-3.12.2020 הוצג הפרויקט במסגרת אירוע מיוחד של האו"ם לציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות!

תפריט נגישות