מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

TAKE A SEAT

במסגרת השותפות בין קבוצת צבע טרי וחברת טולמנ'ס, הזמנו מעצבות ומעצבי מוצר ישראלים לפעולה מהירה שבה הם בחנו מחדש את מושג הכסא, הציעו נקודת מבט ופרשנות מקורית ברוח התקופה, דרך התערבות חומרית או שדרוג עיצובי לכסא בודד מבית טולמנ'ס. עשינו זאת מתוך הבנה שבעוד כוחו הרב של שדה האמנות והעיצוב מגויס לסיוע לחברה, למעצבות ומעצבים מקומיים יש צורך חיוני לשמר את העשייה היצירתית בסטודיו ולייצר תנועה והכנסה.

26 הכסאות המחודשים, כל אחד מהם יצירה עיצובית חד פעמית ומקורית, הוצגו במשכנה החדש של הספריה לעיוורים במרכז לתרבות מונגשת בתל אביב, וכעת מוצעים למכירה בגן העיר, סמוך לסניף טולמנ׳ס דוט, ובקטלוג אונליין.

הכסא הוא אוביקט יומיומי המזוהה עם האדם ומותאם לגופנו ולפעילויותינו. אנו פוגשים בו כעניין שבשגרה בצורותיו השונות – בבית, בעבודה, ברכב, ברחוב. הכסא הריק באמנות ובתרבות טעון במשמעות עמוקה. הוא אינו רק חפץ או אוביקט, אלא מלא בהווייתו של הנעדר הנוכח; מחד – זה שיצר אותו, ומאידך – זה שישב בו או שעתיד היה לשבת בו, אך איננו כעת. על מוטיב זה באמנות הישראלית כתב פרופ׳ מרדכי עומר ז"ל: "הנכחתו של הנעדר באמצעות הכסא הריק – כסאו של הנביא – מושא הציפייה הנצחי."

בפרויקט זה אנו מבקשות להאיר זרקור על המשמעויות הטעונות בכסא, מהפרספקטיבה העיצובית המתייחסת לכסא הן כמוטיב והן כאוביקט פונקציונלי, כשלעיצוב נלוות משמעויות רגשיות ורעיוניות. בפעולה יצירתית ומלאת תקווה אנו שואפות למלא את ההעדר ברוח חדשה.

המעצבים המשתתפים:

mob.design, סטודיו NE, אסף וינברום, בוריס שפיזמן, STUDIO KNOB, studio reish, סטודיו נחשון, עפרי ליפשין, יערה רבינוביץ, סטודיו FE, Studio Cotta, נדב כספי, Velvart Design, אריאל צוקרמן, עדן אוחנא, נעמה בן משה, כרם קמינסקי, studio yarnatak, אייל שושן, נטע טסלר, נטלי אילון ונדב מצ׳טה, אורי שיפרין ענבין, דניה צ'למינסקי, ליאור אמסטרדם, מאור אהרון.

המרכז לתרבות מונגשת

משכנה החדש של הספריה לעיוורים, פרויקט בינוי ייחודי שמהווה מרכז יצירה והפקה להנגשת כלל רבדי התרבות – ספרות ועיתונות, קולנוע וטלוויזיה, תיאטרון, מוסיקה ואומנות חזותית. המרכז משרת כ15,000 עיוורים, לקויי ראיה וקריאה ברחבי הארץ, ופועל למען צמצום הפערים התרבותיים – חברתיים בין המוגבלים בראייתם לבין הציבור הרואה. המקום כולו עתיד לשמש כמרכז מבקרים והבאים יוכלו ללמוד ולהיחשף לפעילות המיוחדת של הנגשת התרבות. ניתן לתמוך בפעילות המרכז דרך עיגול לטובה, לפרטים נוספים ראו כאן.

שירותי אוצרות אישית

מתוך ההיצע הגדול ביותר של אוסף אמנות ישראלית עכשווית עם תו האיכות של אוצרות צבע טרי. במסגרת השירות ניתן יהיה להזמין עבודות בהתאמה אישית לכל חלל ופרויקט.

בית טולמנ'ס

בית טולמנ'ס ופלטפורמת האונליין יציעו מגוון עבודות של מיטב אמני הדור הצעיר בישראל.

UPLIFT

שירות ליזמים בתחום הנדל"ן, מיועד להלבשה מלאה של הפרויקט בפריטי עיצוב ואמנות, שיעניקו אישיות וישביחו את הנכס.

תפריט נגישות