מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

צבע משפחתי

צבע משפחתי הוא אירוע חווייתי פעיל לכל המשפחה, מבית צבע טרי,
המציע מפגש בגובה העיניים עם אמנים ומעצבים, ומפעיל לחשיבה מקורית ולהפעלת הדמיון.

קופסת צבע משפחתי

חוויה פעילה, מאירת עיניים ומלאת דמיון מבית יריד האמנות והעיצוב צבע טרי
מלאה בפעילויות שנוצרו אמניות ואמנים עבור ילדות וילדים (וגם הורים!) 

הפעילויות החווייתיות מאפשרות התנסות ביצירה אמנותית משותפת,
המתבססת על תהליכי היצירה והעולמות של שתי אמניות, אמן, מאייר ומעצבת,
תוך חשיפת מקורות ההשראה, הטכניקות והסודות המקצועיים שלהןם.
לכל אלו מצטרפת חוויה משותפת במטבח, עם ניסוי מדעי קטן ומחכים.
והכל בנושא של חיות, צמחים, מפלצות ויצורים!

 אירוע צבע משפחתי 1 התקיים בחול המועד סוכות 2015, בתיכונט ע"ש נתן אלתרמן, בקרית החינוך בצפון מערב תל אביב, אשר את פתיחתו גם חנך יריד צבע טרי בשנתו החמישית. בין-לילה, הפך המתחם למרחב של אמנות ותרבות עם פעילויות מתאימות לילדים בכל הגילאים, לנוער ולמבוגרים.

במסגרת אירוע צבע משפחתי, הקהל נהנה ממגוון סדנאות מקוריות וכיתות אמן שיצרו אמנים ומעצבים במיוחד עבור צבע משפחתי. באמצעות מפגש ישיר ופעילות משותפת עם המעצבים והאמנים, המשתתפים למדו על תהליכי יצירה, טכניקה ומקורות השראה, ונכנסו לתוך עולמם העשיר של היוצרים. במסגרת צבע משפחתי מארח, ניתנה במה לפעילויות צוותי ההדרכה והחינוך של מוזיאונים ומוסדות תרבות מרכזיים לצד מיזמי אמנות ועיצוב שהציעו מסגרות לימוד חוויתיות חדשניות במגוון תחומים. בין המשתתפים: מוזיאון העיצוב חולון, מוזיאון הקומיקס, מוזיאון גוטמן, מוזיאון ראובן רובין, פנדה, Monkey Business, Offbits, מראות מקרבות –  סדנאות צילום ועוד.

בנוסף, הוצגה בצבע משפחתי תערוכה נרחבת של גלריה גורדון, וכן הוצגו עבודות חדשות של 50 מבוגרי חממות האמנים של יריד צבע טרי לדורותיהם, אשר עסקו בנושאים של משפחה ואמנות והציגו לבטים בנוגע לתפקיד האמנות בחיינו.

אירוע צבע משפחתי הוקם בהשראת דבריו של הפילוסוף אלן דה בוטון על מקומה של האמנות בחיינו, ועל כך שבכוחה של האמנות להפיח בנו תקווה, להפיג את בדידותנו, לאזן את חיינו ולגרום לנו להעריך את מה שחשוב באמת. כך גם צבע משפחתי מציע כי לאמנות יש תפקיד חשוב בחיי כולנו, ומציג עולם אמנות אנרגטי, פתוח ומזמין.

תפריט נגישות