מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

מארז צבע משפחתי

הכינו את הילדות והילדים, והתכוננו לשעות של הנאה מפעילות אמנותית, יצירתית, משעשעת ומרגשת!

חבילת הפעילויות מתחילה בקופסה עצמה:
צבעו את הדמויות, השלימו את המשפטים והמחשבות של היצורים, וחתכו את תחתית הקופסה כך שתשמש כויטרינה להצגת כל היצירות!

מגוון הפעילויות שתמצאו במארז:

 משפחת המפלצות הרכות – תמר ניקס

תמר ניקס היא מעצבת בעלת המותג boodo, במסגרתו היא יוצרת שטיחים ומיכלי אחסון רכים שעוצבו בטכניקה ייחודית הכוללת חיתוך והרכבה ללא תפרים. המוצרים בקולקציה עשויים חומרים איכותיים במיוחד: לבד המורכב מ-100% צמר טבעי, ועורות שונים.

בקופסה, תמר ניקס מזמינה אתכןם להתנסות בבד לבד באותה טכניקה בה היא משתמשת, וליצור לעצמכם מפלצת חמודה ורכה.

כאן תוכלו למצוא הסברים והנחיות מפורטות לפעילות.

חוברת הצביעה שלי – נדב מצ'טה

נדב מצ׳טה יהל הוא יוצר ומאייר, חבר בקבוצת סביוני לוינסקי. עבודותיו הוצגו בתערוכות ובירידים, ואיוריו הופיעו בעיתונים ובמגזינים רבים, כמו עיניים, אדם צעיר, הארץ ועוד.

בקופסה, נדב מצ׳טה יצר אוסף איורים שמראה כיצד כל חפץ, דמות או חלל יכולים להפוך ליצור פלאי. צבעו את הציורים בצבעים אהובים, הפיחו חיים במפלצות וביצורים, ודמיינו עולמות מופלאים בבית וגם ברחוב!

כאן תוכלו למצוא איורים יפים נוספים המיועדים להדפסה ביתית ולצביעה. הדפיסו איורים נוספים כרצונכם, השחילו אותם באקו-קליפ, כפי שהושחלה הכריכה, והרי לכם חוברת צביעה לשעות הפנאי.

 קו אופק צומח – ליאת לבני

ליאת לבני שואבת השראה מהמקומות בהם היא חיה. גם החומרים שמהם עשויות יצירותיה מגיעים מהסביבה שלה. את סדרת עבודות הנוף שלה החלה ליצור על גבי שכבות של כוסות נייר, כשהיא מתבוננת בנוף הנשקף מחלון ביתה. כשהתגוררה בגרמניה בתקופת האביב, תרבות הגינון המפותחת הותירה בה רושם עז והיא החלה ליצור את נוף העיר מעציצי פלסטיק.

בקופסה, ליאת לבני מזמינה אתכןם להפוך עציצי פלסטיק רגילים וחלקים ליצירת אמנות אישית ושימושית, ולאחר מכן לשתול בה את הזרע – של תורמוס ההרים הכחול – ולגלות איזו הפתעה תצמח ממנו.

בשקית המצורפת ישנם זרעים של תורמוס ההרים הכחול. פרח כחול ומרשים הפורח פעם בשנה בתקופת האביב. הנחיות שתילה וגידול לזרעים:

1. השרו את הזרעים כיממה במים קרים, לזירוז הנביטה.
2. מלאו אדמה בעציץ והשקו אותה בכוס מים.
3. צרו שתי גומות כמה שאפשר רחוקות זו מזו בעזרת האצבע. הגומות צריכות להיות בעומק של חצי אצבע
4. טמנו כל זרע בגומה וכסו אותו באדמה. השקו בעוד כוס מים.
5. הקפידו להשקות את הזרעים פעמיים בשבוע בכוס מים.
6. כאשר הזרע מתחיל לנבוט, העבירו את העציץ למקום מואר. המשיכו להשקות פעמיים בשבוע בכוס מים והמתינו בסבלנות לפריחת התורמוס.

מצבים חדשים – אדם יקותיאלי (KNOW HOPE)

אדם יקותיאלי, הידוע גם כ-KNOW HOPE, פרץ לתודעה כשהחל להציג את יצירותיו ברחובות תל אביב בשנת 2005. מאז ועד היום הוא יוצר עבודות המתנוססות ברחובות הארץ והעולם, לצד תערוכות יחיד והשתתפות בתערוכות קבוצתיות בגלריות ובמוזיאונים בינ״ל. יצירתו עוסקת בהתמודדות ובהבטחה הטמונות במצב האנושי: הקולקטיבי והאינדיבידואלי. הדמות המזוהה עימו, ארוכת גפיים ורבת-הבעה, וליבה האדום תפור על שרוולה, חוזרת בעבודותיו במצבים שונים, המגרים את המחשבה אודות המצב האנושי ומציגים תקווה, הזדהות וסולידריות.

בקופסה, אדם יקותיאלי מזמין אתכןם להתנסות בתהליך האמנותי שהוא מבצע, ולהציב את הדמות האיקונית שיצר בהקשרים ובמצבים חדשים.

 גן המפלצות הקטנות – לנה רבנקו

לנה רבנקו מושפעת מספרי ילדים, אגדות עם, מיתוסים וזיכרונות ילדות. בתקופה בה התגוררה בסין ובהודו התאהבה בציורים המסורתיים המצוירים על דפים עתיקים וכך החלה לצייר בעצמה על גבי דפים מתוך ספרים ישנים. עבודותיה מלאות הצבע והדמיון סוחפות לעולם קסום ומשעשע.

בקופסה, לנה רבנקו מזמינה אתכןם לתת מקום למפלצות שלכןם – לבטא את ההתרגשות, הסקרנות והעניין שמפלצות מעוררות בנו.

בצק שמרים, חיות ויצורים

אוהבים ללוש בצק? איזה כיף שגם בצק שמרים אוהב שלשים אותו.
בקופסה, מתכון קליל שיאפשר להכין יחדיו חיות ויצורים מבצק שמרים!

וגם – בצק שמרים יודע לנפח בלונים!

השמרים הם צמחים זעירים בעלי תכונות מיוחדות. כשהם באים במגע עם סוכר, מים וחום הם "נושמים" ומתרבים. זה מה שגורם לבצק שמרים לתפוח. בעזרת ניסוי מדעי פשוט נראה כיצד השמרים פועלים.

אירוע צבע משפחתי

חווית אמנות פעילה לכל המשפחה, מבית צבע טרי!
מרחב אמנות חווייתי לפיתוח הדמיון והחשיבה המקורית,
עם עשרות פעילויות אמנות ועיצוב לילדים, לנוער ולמבוגרים

שמרו עימנו על קשר על מנת להתעדכן מתי יתקיים אירוע צבע משפחתי הבא!
אפשר לעקוב אחרינו בפייסבוק או באינסטגרם, ואפשר גם להירשם לניוזלטר שלנו בתחתית העמוד

צבע משפחתי הוא אירוע חוויתי פעיל לכל המשפחה, מבית צבע טרי, המציע מפגש בגובה העיניים עם אמנים ומעצבים, ומעודד חשיבה מקורית והפעלת הדמיון.

באמצעות מפגש ישיר ופעילות משותפת עם האמנים והמעצבים, המבקרים נחשפים לתהליכי היצירה, לטכניקה ולמקורות השראה, ונכנסים לתוך עולמם העשיר של היוצרות והיוצרים. בנוסף, כולל צבע משפחתי תערוכת אמנות יצירתית, צבעונית ונרחבת, ופעילויות נוספות מעוררות דמיון והשראה.

אירוע צבע משפחתי הוקם בהשראת דבריו של הפילוסוף אלן דה בוטון על מקומה של האמנות בחיינו, ועל כך שבכוחה של האמנות להפיח בנו תקווה, להפיג את בדידותנו, לאזן את חיינו ולגרום לנו להעריך את מה שחשוב באמת. כך גם צבע משפחתי מציע כי לאמנות יש תפקיד חשוב בחיי כולנו, ומציג עולם אמנות אנרגטי, פתוח ומזמין.

תפריט נגישות