מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

הגשת מועמדות לחממת האמנים העצמאים 2024

מה כוללת השתתפות בחממת האמנים העצמאים?

 1. לקראת היריד, אמני החממה זוכים וזוכות לליווי מקצועי מלא של הצוות האוצרותי של היריד, כולל הכוונה בבחירת העבודות, בהצגתן ובתמחורן. היריד יציע וימכור את העבודות במחיר מרבי של עד 14,000 ש"ח (בתוספת מע"מ) לעבודה. 
 2. במסגרת היריד עומד לרשות החממה חלל תצוגה מואר ותואם לקליטת קהל רב, וצוות תליית אמנות מקצועי. 
 3. עוד יעמוד לרשות האמנים צוות נציגות מכירה, אשר כולן בעלות רקע בתחום האמנות ועברו הכשרה מקצועית יעודית של היריד, על מנת שיוכלו לייצג את האמנים בפני קהל המבקרים ולמכור את עבודותיהם. 
 4. היריד אחראי לאמצעי גביית התשלום וכן לשילוח ולמסירת העבודות לרוכשיהן במהלך היריד.
 5. כספי המכירה יועברו לאמנים ישירות לאחר תום היריד בניכוי דמי גביה ותפעול בגובה 25% בלבד מסכום המכירה.
 6. בנוסף לכך, האמנים המשתתפים מצטרפים לנבחרת אמני החממה של יריד צבע טרי, וייתכן והם יוזמנו להשתתף בתערוכות ובפרויקטים עתידיים נוספים של היריד בארץ ובחו”ל. הם נרשמים במאגר המידע של היריד, ומידע על פעילותם האמנותית ממשיך להתפרסם ברשתות החברתיות.

מי יכול להגיש מועמדות לחממת האמנים העצמאים?

(הסעיפים בחלקם רשומים בלשון זכר אולם רלוונטים לאמניות באותה המידה)

החממה מיועדת לאמנים מקצועיים בלבד ואינה מתאימה לעוסקים באמנות כתחביב. אנא הגישו מועמדות אם כל הסעיפים הבאים רלוונטים לגביכם, והינכם:

 1. אמנים ישראלים – תושבי ישראל או אזרחי ישראל השוהים בארץ או בחו"ל.
 2. בני 21 שנים לפחות, בעת ההרשמה, אשר אינם, בעת זו, סטודנטים לתואר ראשון.
 3. אמנים מקצועיים העוסקים באמנות פלסטית עכשווית, לאחר שלמדו את הנושא במוסד אקדמי, במוסד מוכר אחר, או באופן עצמאי (אוטודידקטים).
 4. אמנים עצמאים אשר אינם נמצאים בהתקשרות מחייבת עם גלריה או גוף מסחרי אחר לממכר אמנות בישראל, ואינם כפופים בחוזה מסחרי כלשהו בנוגע למכירת עבודותיהם.
 5. אמנים בתחילת דרכם האמנותית, המצויים בטווח של עד עשר שנים מתערוכת היחיד הראשונה שלהם. לצורך כך – תערוכת גמר במוסד אקדמי תחשב לתערוכה הראשונה.
 6. אמנים בעלי נפח יצירה מוכח, שביכולתם להציע מבחר רחב מעבודותיהם, ולכל הפחות 10 עבודות, למכירה ביריד אמנות.
 7. אמנים אשר ביכולתם למכור עבודות בטווח מחירים רחב, עד 14,000 ש"ח בתוספת מע"מ, לעבודה.
 8. אמנים שלא השתתפו בעבר בחממת האמנים העצמאים של יריד צבע טרי (למעט אמני צבע טרי 2020).

כיצד עובד תהליך הגשת המועמדות לחממת האמנים העצמאים?

 1. הגשת מועמדות להשתתפות בחממת האמנים מתבצעת באמצעות מערכת ההגשות הנ"ל, ובאמצעותה בלבד. לא יתקבלו הגשות ו/או תיקי עבודות בכל אמצעי אחר.

2. הגשת המועמדות הינה למעשה יצירת תיק עבודות מקוון בתהליך פשוט ומהיר – אנו נבקשכם למלא את פרטיכם האישיים ולהעלות 10 דימויים המשקפים את גוף העבודות שבכוונתכם להציג ביריד צבע טרי במידה ותשתתפו בו. ראו מטה טיפים בנוגע ליצירת תיק העבודות.

3. לאחר שתסיימו ליצור את תיק העבודות המקוון, תידרשו לשלם דמי רישום בסך 148 ש"ח. שימו לב:

* תשלום דמי הרישום הוא תנאי הכרחי להגשת המועמדות להשתתפות ביריד, והגשת מועמדות אשר לא שולמו בגינה דמי הרשמה מלאים לא תוצג בפני חברות וחברי ועדת הקבלה ולא תיבחן על ידיהם. 

* תשלום דמי הרישום אינו מבטיח את קבלת המועמד/ת ליריד, אלא רק את הגשת המועמדות.

* לא ניתן להגיע לעמוד התשלום ללא מילוי כל השדות המערכת ההגשות

מדוע יש לשלם דמי רישום? ראו מטה ‘שאלות נפוצות’.

4. לאחר תום תקופת ההרשמה, כל תיקי העבודות המקוונים יועברו לבחינת חברי ועדת הקבלה של צבע טרי 2023 – ועדה חיצונית המתחלפת מדי שנה, ומורכבת מאנשי מקצוע מתחום האמנות, אשר אינם חלק מצוות הניהול של יריד צבע טרי. חברי ועדת הקבלה יעברו על תיקי העבודות שיופיעו מולם באופן אנונימי – כלומר הם לא יוכלו לראות את פרטיהם המזהים של האמנים שהגישו מועמדות ואת קורות חייהם, אלא רק את תיקי העבודות, הצהרת אמן ומספר נתוני מפתח הכרחיים. עבודתך תיבחן על סמך איכות והתאמה ליריד מקצועי מסחרי לאמנות עכשווית, ולא על בסיס זהותך.

5. ההחלטה בנוגע להמשך מועמדות לחממת האמנים מצויה בידי ועדת הקבלה החיצונית. עם זאת, לצוות האוצרותי של היריד שמורה הזכות לפסול על הסף וללא כל התראה מועמדים אשר אינם עומדים בכל דרישות הקבלה לעיל או לא מילאו אחר הוראות הרישום במלואן.

6. אמנים שיעברו את שלב הבחינה של ועדת הקבלה, יוזמנו ע"י הצוות האוצרותי של היריד לראיונות אישיים ולבחינה מעמיקה יותר של יצירתם. תשובות סופיות בנוגע לקבלה או אי קבלה תימסרנה לקראת יריד 2024. אי קבלת זימון לראיון אישי אינה בהכרח תשובה שלילית, וקבלת זימון לראיון אינה בהכרח תשובה חיובית. אנו נשלח תשובות סופיות באופן מסודר לאחר סיום תהליך הקבלה על כל שלביו.

7. אם התקבלתם לחממה, ברכותינו! תוזמנו להגיע לפגישת הכנה והיכרות, ולחתום על חוזה התקשרות למשך תקופת היריד וששת החודשים שלאחריו. ההשתתפות ביריד מותנית בתשלום דמי השתתפות בסך 1,200 ש"ח בתוספת מע"מ, בחתימה על חוזה ההתקשרות ובעמידה בכל תנאי התקנון המופיע מטה.

שאלות נפוצות

מי מחליט אילו אמנים מתקבלים לחממת האמנים?

בשלב ראשון הסינון נעשה בלעדית על ידי חברות וחברי ועדת הקבלה. לאחר שלב הראיונות, ההחלטה הסופית תתבצע על ידי הצוות האוצרותי של היריד.

מדוע יש לשלם דמי רישום עבור הגשת מועמדות?

דמי הרישום נועדו לאפשר ולקיים את מנגנון הקבלה ליריד, כולל, בין השאר, תפעולה הטכני של המערכת המקוונת להעלאת העבודות, וגיוס חברי ועדת קבלה מקצועיים אשר מסננים מאות בקשות מדי שנה. המערכת הממוחשבת להגשת המועמדות פותחה במלואה עבור יריד צבע טרי ומתופעלת ומתוחזקת על ידינו לאורך השנים.

מדוע יש לשלם דמי השתתפות עבור היריד?

תצוגה ביריד צבע טרי כוללת אינספור מרכיבים, החל מליווי אוצרותי, תליה, אמצעי תצוגה ותאורה מקצועיים, גיוס והכשרת צוות מערך מכירות, או במקרה של יריד אונליין – הקמת אתר e-commerce ותפעולו, הפקת סרטוני וידאו, כתיבת טקסט מקצועי, שירות לקוחות שוטף, שיווק דיגיטלי ועוד ועוד, אשר עלותם המצטברת גבוהה הרבה יותר מסכום דמי ההשתתפות. תשלום דמי ההשתתפות נועד לאפשר ליריד להשקיע את מירב ומיטב המאמצים בכל אמני החממה ולקדם אותם ככל הניתן. כמובן שאיפתנו היא שכלל האמנים ימכרו עבודות אמנות ויחזירו את ההשקעה פי כמה וכמה.

אם לא התקבלתי, האם ניתן לערער?

לא, אולם ניתן להמשיך ולהגיש מועמדות בכל שנה. אל ייאוש, רבים מאמני ואמניות החממה התקבלו לאחר מספר הגשות מועמדות.

אם התקבלתי, האם זה אומר שאני מחויב/ת בתשלום דמי ההשתתפות?

רק במידה ותרצו להשתתף ביריד. עצם הקבלה אינה מחייבת בהשתתפות או בתשלום דמי השתתפות. עם זאת, כל עוד לא תשתתפו ביריד, לא תהיו חלק מחממת האמנים של צבע טרי ולא באמת יהיה ערך להצהרה על כך ש'התקבלתם לחממת האמנים' – התואר הזה שמור רק לאמנים שהציגו במסגרת החממה ביריד עצמו.

האם בכלל יהיה יריד השנה?

לאורך 15 שנות קיומו, יריד צבע טרי התמודד עם אתגרים רבים ומשמעותיים – ביטחוניים, חברתיים, לוגיסטיים ואחרים. למרות הקושי, אנו נחושות לעשות ככל שביכולתנו על מנת לקיים יריד בשנת 2024. ניסיון העבר מלמד אותנו שכוונה ועבודה קשה מביאות עימן הצלחה.

טיפים והנחיות להגשת מועמדות קלה ויעילה:

יש למלא את כלל השדות במערכת. במקומות המתאימים ניתן לסמן את כפתור 'לא רלוונטי'.

לאחר מילוי השדות, יופיע כפתור "תשלום והשלמת הגשה" בתפריט העליון השחור. אם הכפתור לא מופיע, סימן ששדה כלשהו נותר ריק – יש לחפש אותו.

ההגשות מוצגות לוועדת הקבלה באופן אנונימי – חברי הוועדה רואים את גוף העבודות והצהרת האמן, אך לא את קורות החיים או הפרטים המזהים של המגיש/ה. על כן, יש להימנע מציון שמך בכותרות העבודות או בכל מקום אחר שאינו מיועד לכך.

1. פרטים אישיים

יש לכתוב את הצהרת האמן באופן תמציתי (עד 150 מילה). רצוי שההצהרה תתאר במילים פשוטות את יצירתך ואת תהליכי המחשבה המלווים אותה.

אין לכלול בהצהרת האמן פרטים מזהים (כגון שמך, פרס ספציפי שזכית בו בשנה ספציפית וכו’ – אלו יופיעו בקורות החיים).

יש להקפיד שהצהרת האמן תהיה קריאה ובאנגלית תקינה. צוות היריד לא אחראי לתרגום או תיקון שגיאות שפה, ההצהרות עוברות לבחינת הוועדה כמות שהן.

2. העלאת עבודות

על העבודות לייצג את יצירתך האמנותית באופן הטוב ביותר, ולהיות רלוונטיות לגוף העבודות שבכוונתך להציג ביריד.

יש לבחור עבודות עדכניות מהשנתיים האחרונות. יש למלא את פרטיה של כל עבודה בשדות המופיעים מתחת לדימוי.

מאפיינים טכניים:

על הדימויים להיות בפורמט JPG וברזולוציה של 72dpi.

הצלע הארוכה של כל דימוי צריכה להיות 600 פיקסלים לפחות.

משקלו הכולל של כל דימוי צריך להיות עד 2MB – אין צורך להעלות דימויים כבדים מדי, אולם גם אין צורך להקטינם במיוחד.

3. קורות חיים

במידה והשדה הספציפי (תערוכות / מלגות ופרסים / רזידנסי והתמחויות / פרסומים) לא רלוונטי לגביך, יש לסמן את כפתור 'לא רלוונטי'.

4. תשלום

תשלום דמי הרשמה בסך 148 ש"ח, יתאפשר רק לאחר מילוי כלל השדות ויחתום את תהליך ההרשמה.

ניתן לערוך שינויים בהגשה עד לסגירת המערכת ב-17.12.2023 בשעה 20:00.

לשאלות נוספות ולתמיכה טכנית ניתן לפנות אלינו בדוא"ל – info@freshpaint.co.il.

בהצלחה!
נתראה בצבע טרי 2024

[/vc_column]

תפריט נגישות