מצאו אותנו

עקבו אחרינו:

Facebook Instagram Website

קבוצת הפניקס

קבוצת הפניקס תומכת, זו השנה השנייה ברציפות, ביריד צבע טרי – אירוע האמנות והעיצוב הגדול והמשפיע בישראל.

קבוצת הפניקס – קבוצת ההשקעות, הביטוח, האשראי והפיננסים בעלת השווי הגבוה בישראל, הוקמה על ידי דוד חכמי ז"ל בשנת 1949. מיום הקמתה, שמה הפניקס בראש מעייניה את היחס האישי והמסור כלפי לקוחותיה, כמו גם את הדאגה לביטחונם בהווה ובעתיד ותוך מתן מענה לצרכיהם בכל תחומי החיים. כחברה מובילה, מתחייבת הפניקס להמשיך ולפעול למען מטרות ציבוריות ולרווחת הקהילה על ידי תמיכה ומתן חסות למוסדות וליחידים בתחומי התרבות, החינוך, הבריאות והספורט.

קבוצת הפניקס תומכת ביריד צבע טרי כחלק מהפעילות החברתית של הקבוצה התומכת בתרבות הישראלית והמחויבות לעודד אמנים צעירים ישראליים בראשית דרכם לצמוח ולהתפתח.

הפניקס מחזיקה עד היום בבעלותה את אוסף האמנות הישראלית הפרטי הגדול בישראל שאסף יוסף חכמי, הבעלים והמנכ"ל של הפניקס עד לשנות התשעים. הפניקס החלה כבר בשנות השמונים לרכוש יצירות אמנות במגמה לבנות אוסף מגוון ומגובש של האמנות הישראלית לדורותיה. לאוסף נודעת חשיבות גדולה בזירת האמנות המקומית, לה הוא תורם בתחומים כטיפוח אמנים צעירים וסיוע בהפקת ספרים על אמנות ישראלית. האוסף, אשר הוצג במוזיאון תל-אביב לאמנות, נחשב היום לאחד המקיפים והמשובחים מסוגו בארץ ובעולם, ונחשב לאוסף האמנות הישראלית החשוב ביותר מחוץ למוזיאונים.

אוסף קבוצת הפניקס כולל מעל 1500 יצירות במדיומים שונים: ציור, פיסול, וידאו ומיצב. מבחינה כרונולוגית כולל האוסף יצירות מאז אמצע המאה ה-19 עם תחילת הצילום, ועד היום. כאשר כל עשור מיוצג ע"י יצירות נבחרות של מיטב האמנים שפעלו במהלכו. זה אוסף היסטורי, המשקף את תולדות האמנות הישראלית ומאפשר לעקוב אחר התפתחותה הרציפה לאורך מאה שנים. בין האמנים המיוצגים באוסף: ראובן רובין, מרדכי ארדון, יחזקאל שטרייכמן, לאה ניקל, יוסף זריצקי, מנשה קדישמן, רפי לביא ויאיר גרבוז.

תפריט נגישות