פוקוס וידאו וניו מדיה

אוצרות - CCA המרכז לאמנות עכשווית: בר גורן, דניאל גורודנציק, ג׳ודית לנגלרט וניקולה טרזי.

ארבע היצירות המוצגות בחממת אמני הווידיאו של יריד צבע טרי 2019 עוסקות במקומות ואתרים – חלקם אתרי תיירות מוכרים וחלקם מקומות רנדומאליים ובלתי ניתנים לזיהוי, המייצרים הרגשה של לא-מקום (non-place). דרך אתרים אלה, עורכים האמנים מסע היוצא מן המקום המוכר לעבר מסע אישי פיזי או סמלי; באמצעות זיכרונות וסיפורים, אישיים או של אנשים אחרים, הם מכניסים את הצופה לחוויית המסע שלהם.

אריאל ברנשטיין, בעבודתו ללא כותרת, מחליט לצאת מהעיר כדי לנקות את הראש. מכאן הוא פוצח במסע דרכים בארץ ההופך למסע בטראומות האישיות שלו. כל מפגש עם דמות או נוף שמתגלה בדרך פותחים עוד רובד בחקירה הפנימית שלו כזיכרון אסוציאטיבי.

עבודתה של גל לשם, האבנים האלה, נעשתה בזמן "שהות אמן" של לשם בסופיה שבבולגריה, ועוסקת באופן שבו הזיכרון הקולקטיבי מובנה במרחב הציבורי דרך הגנאולוגיה של אנדרטאות בעיר, החל מהתקופה הקומוניסטית.

בעבודתו גני ג׳ברני מקיים סשה טמרין "יום טיול" בגנים שבהם חי ופעל קלוד מונה. עומס התיירים במקום מוביל אותו להתמקד בצילום המבקרים והאינטראקציה איתם, והביקור הופך למעין מחקר אנתרופולוגי, העוסק במרכזיותה של הטכנולוגיה בחוויית התיירות בימינו.

בעבודתה Haunting, Never, Touching משתמשת רעות קרן כחומר גלם בצילומים ממצלמות אבטחה הפזורות באתרים שונים וזמינות באינטרנט. הקולאז׳ שהיא יוצרת, המורכב מדימויים באיכות ירודה של מקומות מנותקים מהקשר היסטורי וגיאוגרפי, והטקסטים שהיא מקריאה במקביל, מעלים שאלות לגבי האופן שבו דימויים נודדים ברשת.