ארכיון - היריד לאמנות עכשוית

אמנות ועיצוב לשינוי חברתי / צבע טרי 7 / פרויקט

מיצב וידאו ייחודי המדמה שותפנות (Collaboration) – תפיסת עולם חדשה המחברת בין ארגונים שונים ומגוונים סביב מכנה משותף רחב, לצורך עשייה משותפת, תוך שימור ייחודו של כל ארגון. המיצג נוצר לראשונה במסגרת כנס אמנות ועיצוב לשינוי חברתי ביריד צבע טרי 7.

המיצב מייצר אקו-סיסטם דינמי המורכב מההגיגים של קהל המשתתפים. כל משתתף יכול, באמצעות אפליקציה, ליצור אורגניזם משלו המורכב מאייקון, צבע ומילה. האורגניזם הטעון במשמעות אישית מושלך ומתווסף לקבוצת החיים המשותפת ומשנה את הפעולה של להקת המשמעויות הקיימת. 

המיצג מהווה נקודת שיא לתוכנית חברתית מקורית וחדשנית הפועלת בשנה האחרונה על פי עקרונות השותפנות, תוך שימוש בכלים של אמנות ועיצוב. בתוכנית השתתפו 15 ארגונים חברתיים שותפים של קבוצת פישמן: אנוש, בית איזי שפירא, נגישות ישראל, מגדלאור, המכון לקידום החרש, שכולו טוב, הקליניקה המשפטית לזכויות אנשים עם מוגבלות של האוניברסיטה העברית, מילבת, קשר, נט"ל, שק"ל, המרכז לכלבי נחייה לעיוורים, אופק לילדנו, עמיתים וציונות 2000.

תוצרי התכנית הם ארבעה פרויקטים בני קיימא, שנוצרו בשיתוף כל העמותות ואשר מטרתם שינוי וקידום אנשים עם מוגבלות בחברה בישראל.

את התוכנית יזמו והובילו עדי יקותאלי, אמן ויזם חברתי, אליה אלון-הכהן, מנכ"לית שותפה בחברת jupmstarter, שרון טילינגר, מנכ"לית יריד צבע טרי לאמנות עכשווית וורד רז - גצק, מנהלת אחריות תאגידית והשקעה חברתית של קבוצת פישמן.