ארכיון - היריד לאמנות עכשוית

צבע טרי 3 / 2010

יריד צבע טרי 3 התקיים במחסן 1 בנמל יפו במאי 2010. ביריד, שבו ביקרו כ-36,000  איש, השתתפו 28 גלריות לאמנות עכשווית וכ-70 אמנים עצמאים.
השנה הפנה היריד, לראשונה, זרקור אל תחום הווידיאו ארט. בחממת הווידיאו, באוצרותה של עדנה מושנזון, הוצגה תערוכת עבודות של אמנים עצמאים בשם "דור שלישי 3G – עבודות וידיאו עכשוויות". לתוכנית ההרצאות נוספו הקרנות וידיאו והרצאות מפי אמני וידיאו ועל עבודתם, ומדי ערב הוקרנה על קירות בית המכס הישן, בכניסה ליריד, העבודה "מגעים" – עבודה חדשה של האמנית מיכל רובנר.
דרור דאום, זוכה פרס האמן המבטיח 2009, הציג ביריד את תערוכת היחיד "יריד הכלאיים" באוצרותה של שרית שפירא. כן, הוצגו ביריד פרויקטים מיוחדים של האמנים מיכל היימן וניבי אלרואי, צחי בוחבוט ויוהנה רייך, יפעת בצלאל ואורלי הומל, והוקמה תערוכת אמני גרפיטי בשם "היפר-ונדליזם". במהלך ימי היריד הוצעו לקהל תוכנית הרצאות ושיחות עם אוצרים ואמנים וסדנאות אמנות לילדים בשיתוף מוזיאון תל אביב ובית ראובן.
אוסף יגאל אהובי העניק את פרס האמן המבטיח לשנת 2010 לניבי אלרואי. עבודתה של טל אמיתי, "פגיעה ישירה או הבית ברחוב נהלל חיפה", נבחרה על ידי בית המכירות הפומביות סותבי'ס במסגרת "בחירת הפטיש".
בפרויקט הגלויה הסודית נמכרו כ-900 גלויות וגויסו 160,000 ש"ח לתוכנית המצטיינים של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות במוזיאון תל אביב. במסגרת שיתוף פעולה עם עיזבון הציירת המנוחה לאה ניקל נמכרה ביריד עבודה של האמנית במכירה פומבית שקטה. העבודה נמכרה ב-42,000 דולר וכל ההכנסות נתרמו באדיבות הקרן ע"ש לאה ניקל למימון סדנאות אמנות לילדים חולי סרטן בבית החולים שיבא, תל השומר.