חממת הווידאו | צבע טרי
26.4.18 > 30.4.18

חממת הווידאו

אוצרות: CCA המרכז לאמנות עכשווית

שש העבודות המוצגות בחממת הווידיאו של צבע טרי 9 נבחרו מתוך למעלה מ-200 עבודות. העבודות הנבחרות חוקרות את המושגים של תרבות דיגיטלית, טבע ובית. כל עבודה עוסקת בדרכה במתחים הנוצרים בין מושגים אלו, ושואלת שאלות לגבי הקשרים ביניהם וההשפעה שלהם על חיינו.

בעבודה Feed משחקת ליליאנה פרבר עם השפה הדיגיטלית באמצעות שילוב של אפליקציות נפוצות וצילומים; המפגש בין שני העולמות יוצר דימוי מפוקסל, אשר הדבר היחיד שניתן לחלץ ממנו הוא התנועה של האפליקציות. בכך מותחת פרבר ביקורת על מעמדה של הטכנולוגיה בחיי היומיום שלנו.

בווידיאו הקרב על, מפרק ברק רובין, באמצעים טכנולוגיים, תבליט אשורי, ומרכיב ממנו נרטיב מחודש. התבליט, אשר מוכר לצופים מתיעוד של פעולות הרס-תרבות שביצעו לאחרונה פעילי דעא״ש בשטחי סוריה ועיראק, מעלה שאלות לגבי ייצוגיי אלימות ומלחמה לאורך ההיסטוריה – החל באותו תבליט אשורי עתיק וכלה בייצוגי וידיאו ואינטרנט מהשנים האחרונות.

בגדר חיה 25FT משתמשת נטע לאופר במערכת תצפית הנפוצה בחמ״לים ואשר נועדה למעקב אחר תנועת בני אדם. אלא שבעבודה זו, לא מממשת המערכת את תפקידה כמנגנון לשליטה פוליטית, ובמקום בני אדם עוקבת המצלמה אחר חיות ונוף. חוסר התאמה זה מעלה שאלות לגבי האופן שבו קשורה הטכנולוגיה ליחסי כוח; הציפייה שלנו לראות אנשים בצילומים האלו, והיעדרם מהם, מנכיחים את קיומם כנוכח נעלם.

בעבודה Wild Animals משתמשת ירדן טאוב באסתטיקה הקלישאתית של הבית הבורגני, תוך שהיא מתבססת על הטקסט של הסופר והאקטיביסט האמריקאי אדוארד אבי, כדי להעביר ביקורת על הניתוק והריחוק שלנו מהטבע. היא מציגה אותו דרך פנטזיה בה הטבע חוזר לחיינו, ויוצרת מקום בו הפראיות מתפרצת.
הנכחה שונה של רעיון חוסר ההבנה שלנו את הטבע מופיעה בעבודה לחצות את הדיונה של אלהם רוקני. עבודת וידיאו זו מתארת מצב אבסורדי של ניסיון לרכוב על אופניים על גבי קרשים בדיונת חול.

בעבודתו של מיכאל ליאני, "AA", באה לידי ביטוי מורכבותו של המושג "בית". באמצעות שלוש דמויות מרכזיות מנכיח הווידיאו את המתח בין המסמנים של המסורת לבין החיפוש האישי אחר זהות ומיניות.

סרג'יו אדלשטיין, בר גורן, דניאל גורודנציק וג׳יודית לנגלרט