26.4.18 > 30.4.18

תערוכה בינלאומית

טרנספורמציה -

שינוי, המרה, התמרה 

הפילוסוף היווני אנכסימנדרוס היה הראשון שהעלה את הטענה כי הדבר הקבוע היחיד בטבע הוא התנועה וההשתנות. הוא גם זה שטען שהראשית היא בלתי מוגבלת, כלומר – בראשית אין הבחנות והגבלות פנימיות והיא בלתי קבועה, בלתי מאופיינת ובלתי מוגדרת. יצירות האמנות בתערוכה "טרנספורמציה" קוראות תיגר על הדומם ועל המשתנה, על מה שנחווה כאחד ומתגלה כאחר, ועל האופן שבו האדם משנה את סביבתו - מההתחלה.

היצירות בתערוכה עוסקות בטבע דומם, בפירוק ובהרכבה של אלמנטים טבעיים, במוטציות, באדם מול הטבע, בהיברידיות, בתופעות טבעיות כמו אקלים, בליה וסחף, ובאופן שבו האמנים תופסים את כל אלה ומעבירים אותם אלינו, הצופים. חלק מהעבודות מורכבות מאובייקטים אשר נאספו, נמשו, נאגרו ונערמו עד שיצרו אובייקט חדש, עבודות אחרות מייצרות מציאות חלופית, בשאיפה לעתידנות, ואחרות מציעות מבט מפויס, חומל, מתנצל בפני הטבע, המשתנה ומתפתח בזכות ולמרות ועל אף.

התערוכה "טרנספורמציה" נרקמה בעקבות שיתופי פעולה עם שגרירויות, גלריות, מכונים זרים ואמנים בינלאומיים ומקומיים; העבודות הן אלו שנתנו את הטון והכתיבו את הנושא. הקריאה להגיב למבנה, מוזיאון הטבע, שעתיד לאכלס "טבע" על כל האספקטים שלו, הביא את האמנים לשלוח אלינו הצעות לפעולות הקושרות קשר הדוק עם הטבע ומגיבות אליו בדרכים שונות ומגוונות.

יצירות מרומניה, ליטא, ארצות הברית, רוסיה, שבדיה, גרמניה, פולין, נורבגיה, הרפובליקה הסלובקית, ספרד, דנמרק, בריטניה וברזיל עשו את דרכן בים באוויר וביבשה, וכאן חברו ליצירות מקומיות, על מנת ליצור פה, ולו לרגע, תיבת נוח המאחדת רעיונות, תקוות, שאיפות ותגובות לנושא שמעסיק את האדם מאז ומעולם – הוא עצמו, מול הטבע.

האמנים המשתתפים:

אפראטוס 22, רומניה
אנדריאוס ארמינאס, ליטא
מיסו, ארה"ב
קנייפ, נורווגיה
טונו קרבג'ו, ספרד
רומן סקין, רוסיה

מהארץ:

פלג דישון
מריה סאלח מחאמיד